خرید آنلاین تحقیق مقاله پاورپوینت کتاب و نرم افزار اندروید

فروشگاه اینترنتی جوبوک دانلود فروش خرید آنلاین اینترنتی تحقیق مقاله پاورپوینت نرم افزار اندروید و کتاب کلیه رشته ها فنی مهندسی علوم انسانی علوم پایه

مطالعه تطبیقی اشتغال اتباع بیگانه در نظام حقوقی ایران و اسناد بین المللی


مطالعه تطبیقی اشتغال اتباع بیگانه در نظام حقوقی ایران و اسناد بین­ المللی

 و موازین بین­المللی در خصوص حمایت از اشتغال اتباع بیگانه در حقوق ایران وارد گردیده و رعایت می­شود؟

 

3ـ با توجه به قوانین و شرایط فعلی موجود در کشور پیرامون بهره­ مندی اتباع بیگانه از حقوق پیش­بینی شده در کنوانسیون بین­المللی حمایت از حقوق تمامی کارگران مهاجر و اعضای خانواده آنها، تا چه حد مفاد کنوانسیون رعایت گردیده است؟

 

یکی از حقوقی که برای اتباع بیگانه در هر کشوری به رسمیت شناخته شده حق اشتغال به کار است، این حق مطلق نبوده و اغلب کشورهای جهان آن را محدود به شرایطی خاص نموده­اند. مهاجرت­های نیروی کار از یک کشور به کشور مقصد و مبادله نیروی انسانی بین کشورها منتهی به تدوین و تصویب قوانین و مقرراتی در زمینه نحوه و چگونگی به کارگیری و اشتغال اتباع بیگانه در کشورها شده است. در همین راستا و به منظور صیانت از حقوق تمامی کارگران از جمله کارگران مهاجر و بهبود شرایط عادلانه کار و ارتقای استانداردهای معیشتی و بهره­مندی از تامین اجتماعی کارگران، سازمان بین­المللی کار (ILO) تاسیس گردید که با تصویب مقاوله نامه و توصیه نامه تکمیلی به حمایت­های لازم از حقوق مرتبط به کار پرداخته و به عنوان پرمایه­ترین منبع حقوق بین­الملل کار محسوب می­گردد. در برخی از اسناد مهم بین­المللی همچون اعلامیه جهانی حقوق بشر، میثاق بین­المللی حقوق اقتصادی و اجتماعی، کنوانسیون بین­المللی حمایت از حقوق تمامی کارگران مهاجر و اعضای خانواده آنها به بحث اشتغال و حقوق کار و کارگران مهاجر به صورت کلی اشاره و پرداخته شده است. در ایران تا قبل از سال 1328 که نخستین قانون کار به تصویب رسید هیچ گونه مقررات صریحی راجع به اشتغال اتباع بیگانه وجود نداشت اما از همان ابتدا برای اتباع بیگانه به جز در مواردی که اشتغال منحصر به اتباع دانسته یا در انحصار دولت بوده این حق به رسمیت شناخته شده است. و در فصل ششم قانون کار ایران مصوب 1360 مواد 125 تا 129 و آیین­نامه اجرای ماده 129 به شرح اشتغال اتباع بیگانه و چگونگی بهره­مندی از تامین اجتماعی آنان پرداخته شده است. چگونگی تطبیق قوانین داخلی با موازین بین­المللی کار با توجه به این که اشتغال غیر مجاز اتباع بیگانه در حال حاضر کشور ما را با چالش­های فراوانی از لحاظ اقتصادی و اجتماعی روبرو ساخته است باعث اهمیت بررسی موضوع شده است. در تدوین و نگارش این رساله سعی شده است با عنایت به این مهم که ایران از اعضای قدیمی سازمان بین­المللی کار بده، ضمن بررسی موازین و مقررات بین­المللی کار و قوانین کار ایران در حد توان به مطالعه تطبیقی و مقایسه قوانین پرداخته شود و پیشنهادات لازم ارایه گردد.

 

 


مبلغ واقعی 4,000 تومان    15% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 3,400 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 113

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

جوبوک سایت مطمئن خرید و دانلود تحقیقات و مقالات ارزان نمونه سوالات پکیج مطالب آموزشی حراج تخفیف مقاله و تحقیق نرم افزار با هدف رضایت مشتری و افزایش فرهنگ کتابخوانی و علم تلگرام https://t.me/jobook

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما