خرید آنلاین تحقیق مقاله پاورپوینت کتاب و نرم افزار اندروید

فروشگاه اینترنتی جوبوک دانلود فروش خرید آنلاین اینترنتی تحقیق مقاله پاورپوینت نرم افزار اندروید و کتاب کلیه رشته ها فنی مهندسی علوم انسانی علوم پایه

تحقیق جغرافیا ایران


تحقیق جغرافیای ایران, فلات ایران, رشته کوه ایران, آب و هوای ایران ,مساحت ایران, تنوع زیستی ایران,

rکشور ما ايران با 1/648/195کيلومتر مربع وسعت ( هفدهمين کشور جهان ) در نيمکره شمالي ، نيمکره شرقي در قاره آسيا و در قسمت غربي فلات ايران واقع شده و جزء کشورهاي خاورميانه است .

نصف النهار44درجه و5دقیقه شرقی از غربي ترين نقطه ايران (حدود 50 کيلومتر غرب ماکو ) و نصف النهار 63درجه و18دقیقه شرقی از شرقي ترين نقطه ايران (حدود 150 کيلومتري جنوب شرقي سراوان ) عبور مي کند .

همچنين مدار 25 درجه و3دقیقه شمالي از جنوبي ترين نقطه ايران ( حدود 85 کيلومتري جنوب شرقي چاربهار ) و مدار39 درجه و47دقیقه شمالی ازشمالي ترين نقطه ايران ( در حدود 80 کيلومتري شمال ماکو ) مي گذرد .

مساحت ايران حدود يک بيست و هفتم وسعت قاره آسيا و يک نودم وسعت خشکي هاي جهان است .

جمهوري آذربايجان 767 کيلومتر ، ارمنستان 40 کيلومتر ، ترکمنستان 1206 کيلومتر در شمال ، افغانستان 945 کيلومتر وپاکستان 978 کيلومتر در شرق .

ترکه 486و عراق 1609 کيلومتر در غرب .

طول سواحل ايران در امتداد درياي خزر از رودخانه آستارا تا خليج حسن قلي 657 کيلومتر در درياي عمان از خليج گواتر تا بندر عباس 784 کيلومتر و در خليج فارس از بندر عباس تا دهانه اروند رود نيز 1259 کيلومتر است که در مجموع پيرامون ايران بالغ بر 8731 کيلومتر مي باشد

ازخاک ایران در محدوده فلات ایران است وکشوری کوهستانی است.بيش از نيمي از مساحت کشور را کوهها و ارتفاعات ،1/4 را صحراها و کمتر از 1/4 آنرا اراضي قابل کشت تشکيل داده است. ارتفاعات ايران را به طور کلي مي توان به 4 رشته کوه تقسيم نمود .

1- رشته کوه هاي شمالي

2- رشته کوه هاي غربي

3- رشته کوه هاي جنوبي

4- رشته کوه هاي مرکزي و شرقي

 

1- کوه هاي شمالي از کوه هاي آرارات در ترکيه شروع شده و به ترتيب با کوه هاي المداد – سهند – سبلان – کوه هاي طالش – کوه هاي قافلانکوه در آذر بايجان – رشته کوه هاي البرز در شمال استان تهران و قسمت جنوبي استان هاي گيلان و مازندران و کوه هاي آلاداغ – بينالود – هزار مسجد و قره داغ در خراسان ادامه يافته و در افغانستان به کوه هاي هندوکش مي پيوندند .

2- رشته کوه هاي غربي نيز از آرارات شروع شده و از شمال غربي به سوي جنوب شرقي امتداد داشته و کوه هاي ساري داش ، چهل چشمه ، پنجه علي ، الوند ، کوه هاي بختياري ، پيشکوه وپشتکوه ، اشتران کوه ، و زرد کوه را در بر مي گيرد که تقريبا تمام اين سلسله کوه ها در مجموع رشته کوه زاگرس مي نامند . بلندترين نقطه اين رشته ، قله دنا است که 4/409متر ارتفاع دارد . زاگرس نامي است که در زمانهاي قديم به وسيله يوناني ها بر کوه هاي غربي ايران نهاده شده و بعدها جغرافي دانان خارجي آن را بر تمام مرتفعات مغرب و جنوب غربي ايران اطلاق کردند .

3-رشته کوه های جنوبی ازخوزستان تا سیستان وبلوچستان امتداد یافته و به کوه های سلیمان در پاکستان می پیوندند وشامل کوه های سپیدار،میمند،کوه های بشاگردوکوه بم پشت می باشد.

4- رشته کوه هاي مرکزي و شرقي عمدتا شامل کوه هاي کرکس ، شيرکو


مبلغ واقعی 6,000 تومان    10% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 5,400 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲ بهمن ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 703

برچسب های مهم

جوبوک سایت مطمئن خرید و دانلود تحقیقات و مقالات ارزان نمونه سوالات پکیج مطالب آموزشی حراج تخفیف مقاله و تحقیق نرم افزار با هدف رضایت مشتری و افزایش فرهنگ کتابخوانی و علم تلگرام https://t.me/jobook
" فروشگاهی از 4KIA "

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما