خرید آنلاین تحقیق مقاله پاورپوینت کتاب و نرم افزار اندروید

فروشگاه اینترنتی جوبوک دانلود فروش خرید آنلاین اینترنتی تحقیق مقاله پاورپوینت نرم افزار اندروید و کتاب کلیه رشته ها فنی مهندسی علوم انسانی علوم پایه

دانلود بهترین کاملترین گزارش کار آموزی خط 5 مترو تهران پست برق بنیاد رنگ


در این مبحث ما با پست های برق مترو تهران – کرج،آشنا شده و قسمت های مختلف آن را بررسی کرده و از اساس کار این سیستم اگاه خواهیم شد.بايد شبكه برق طوري طرح ريزي شود كه از يك پايداري و ثبات قابل قبول و تا حد امكان مطمئني برخوردار باشد. امروزه قطع شدن برق براي مدت كوتاهي باعث مختلف شدن زندگي فردي و قطع شدن برق كارخانه هاي صنعتي و مصرف كننده هاي بزرگ، موسسه هاي علمي و پژوهشي بمدت نسبتاً طولاني موجب زيان هاي جبران ناپذير مي‌شود. لذا قطع شدن و يا قطع كردن دستگاهها و تجهيزات الكتريكي معيوب از شبكه لازم است ولي كافي نيست بلكه بايد تدابيري بكار برده شود كه برق مصرف كننده اي كه در اثر بوجود آمدن عيب فني از شبكه قطع شده است، در كوتاهترين مدت ممكنه تامين گردد.انتقال برق، وقفه را دستگاهها و وسائل حفاظتي تامين مي‌كند كه ما به آنها رله‌هاي حفاظتي و يا رله مي‌گوئيم.

 

ساختار پست های فشار قوی

 پستهای انتقال نیرو به همراه خطوط انتقال نیرو سیستم انتقالنیروی برق را تشکیل می دهند ، وظیفه پستهای انتقال نیرو انتقال قدرت از مراکز تولیدبه خطوط انتقال ، اتصال خطوط انتقال به یکدیگر و تحویل برق به سیستم فوق توزیع وتوزیع می باشد . از آنجا که مواردی از مشخصه های پست با یکدیگر مربوط می باشند ،همیشه نمی توان بهترین مشخصه در موارد مختلف را برای یک پست بهینه در نظر گرفت. اینرابطه در مشخصه های فنی محیط زیست و پایایی با مشخصه های اقتصادی وجود دارد یعنینمی توان بصورت همزمان بالاترین پایایی و کمترین هزینه احداث را در پست بهینه داشتچرا که برای افزایش پایایی پست احتیاج به تجهیزات بیشتری می باشد که باعث افزایشهزینه احداث پست می گردد. در نتیجه شرط کمترین هزینه احداث و بالاترِین پایایی نمیتواند برقرار باشد. ولی برخی مشخصه های دیگر پست مستقل از یکدیگر بوده و اثر و یاحداقل ، اثر متضادی در یکدیگر ندارند و در هر مورد می توان بهترین آن را انتخابکرد.

هدف اصلی از احداث پستهای فشارقوی امکان انتقال نیروی برق ازنیروگاهها به محل های مصرف و ایجاد ارتباط مناسب بین نقاط تولید و مصرف و در نتیجهایجاد امکان مناسب برای بهره برداری از سیستم برق رسانی می باشد. در نتیجه پستهایانتقال نیرو بایستی در شرایط مختلف بهره برداری سیستم آمادگی انجام وظیفه خود راداشته باشند. و بهره برداری از سیستم را تسهیل نموده و کمترین اختلال را ایجادنمایند . در حقیقت اولویت اول در بهینگی یک پست تامین نیازهای بهره برداری سیستم میباشد.

دسته بندی پست های فشارقوی

برای جلوگیری از تنوع زیاد ، پست ها به سه گروه اساسی تقسیم می شوند:
پستهای بسیار مهم : پستهایی هستند که در آنها قطع برق حتی به صورت موقت برای شبکه قابل تحمل نباشد و این عمل ممکن است اثراتی چون از بین بردن پایداری شبکه و درنتیجه ایجاد خاموشی سراسری و یا خاموشی منطقه ای داشته باشد و یا در مورد صنایع باعث خراب شدن اساسی تجهیزات موجود گردد. این سری پستها شامل موارد زیر می باشد:
پستهای نیروگاهی بزرگ با ظرفیت بالا
پستهایی که در صورت خاموشی آنها پایداری سیستم تحت الشعاع قرار گیرد
صنایع ذوب یا صنایع مشابه که اهمیت استثنایی از لحاظ تداوم تغذیه دارند.
پستهای مهم : پستهایی که قطع برق به صورت موقت برای آنها قابل تحمل باشد ولی در بلند مدت اثرات سویی بجا می گذارد . این پستها شامل موارد زیر می باشد:


مبلغ واقعی 8,000 تومان    10% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 7,200 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 699

برچسب های مهم

جوبوک سایت مطمئن خرید و دانلود تحقیقات و مقالات ارزان نمونه سوالات پکیج مطالب آموزشی حراج تخفیف مقاله و تحقیق نرم افزار با هدف رضایت مشتری و افزایش فرهنگ کتابخوانی و علم تلگرام https://t.me/jobook
" فروشگاهی از 4KIA "

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما