خرید آنلاین تحقیق مقاله پاورپوینت کتاب و نرم افزار اندروید

فروشگاه اینترنتی جوبوک دانلود فروش خرید آنلاین اینترنتی تحقیق مقاله پاورپوینت نرم افزار اندروید و کتاب کلیه رشته ها فنی مهندسی علوم انسانی علوم پایه

دانلود بهترین تحقیق حسابداری نیاز ذینفعان توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و شرکت‌ها حسابداری اجتماعی


حسابداری مسئولیت اجتماعی، این موضوع حسابداری مرسوم فعلی به ویژه حسابداری مالی را به چالش می‌کشد و این چالش برای دادن یک تصویر محدود از تعامل بین جامعه و سازمان‌ که در نتیجه به طور مصنوعی محدود به موضوعات حسابداری است.

حسابداری مسئولیت اجتماعی تا حد زیادی دارای یک مفهوم هنجاری است که به دنبال گسترش دامنه حسابداری به این معنا است که می‌بایست:

الف) سازمان می‌بایست نگرانی خود را صرفاً به ابعاد اقتصادی خود معطوف ندارد چرا که این موضوعی صرفاً اقتصادی نمی‌باشد.

ب) مسئولیت‌های سازمان به طور انحصاری صرفاً در موضوعات مالی بیان نمی‌شود.

ج) سازمان باید پاسخگو به یک گروه گسترده‌تر از سهامداران فعلی خود باشد.

د) گستره و حوزه هدف آن فراتر از ارائه گزارش موفقیت مالی سازمان می‌باشد.

این موضوع به دنبال این واقعیت است که شرکت محیط خارجی خود را (برخی از بار مثبت و بسیاری از زمان‌های منفی) با عملکرد خود تحت تأثیر قرار داده و باید به همین دلیل برای اندازه‌گیری این تأثیرات حساب‌های مالی و غیرمالی را به عنوان بخشی از فرآیندهای گزارشگری در قالب شیوه‌ها و واژه‌نامه و تعاریف حسابداری تعریف نموده و مطابق با آن استانداردهای حسابداری مربوطه را تبیین نماید. بنابراین حسابداری مسئولیت اجتماعی در این معنا عملاً نزدیک به مفهوم اقتصادی مرتبط با آن است.

حسابداری مسئولیت اجتماعی یک حساب کاربری جایگزین از عملکرد و حوزه عمل نهادهای اقتصادی سازمان‌ها را به صورت قابل توجه با در نظر گرفتن معیارهای مد نظر ذینفعان ارائه نماید. این چالش از این بابت است که سهامداران و سازمان‌های بالقوه در معرض تنش میان دو موضوع کاملاً متفاوت در ارتباط با 1) به دنبال سود اقتصادی بودن و 2) دستیابی به اهداف اجتماعی و زیست محیطی قرارداد داده است. بر همین اساس هدف از حسابداری مسئولیت اجتماعی را می‌توان از دو زاویه و منظر مختلف، یعنی الف) برای اهداف کنترل مدیریت و ب) یا نزدیک شدن سازمان به سطح به پاسخگویی مدیران خود نسبت به اهداف سازمان در قبال جامعه.

پاسخگویی در مقابل اقتدار برخوردار

بنابراین حسب تعاریف فوق می‌توان اشاره نمود که حسابداری مسئولیت اجتماعی به دنبال تبیین و گزارشگری اطلاعات مالی مسئولیت‌های احتمالی با هدف ارائه گزارش عملکرد نسبت به سطح پاسخگویی سازمان‌ها در قبال جامعه طراحی شده است


مبلغ واقعی 8,000 تومان    10% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 7,200 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 374

برچسب های مهم

جوبوک سایت مطمئن خرید و دانلود تحقیقات و مقالات ارزان نمونه سوالات پکیج مطالب آموزشی حراج تخفیف مقاله و تحقیق نرم افزار با هدف رضایت مشتری و افزایش فرهنگ کتابخوانی و علم تلگرام https://t.me/jobook

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما