خرید آنلاین تحقیق مقاله پاورپوینت کتاب و نرم افزار اندروید

فروشگاه اینترنتی جوبوک دانلود فروش خرید آنلاین اینترنتی تحقیق مقاله پاورپوینت نرم افزار اندروید و کتاب کلیه رشته ها فنی مهندسی علوم انسانی علوم پایه

دانلود فایل رشته نساجی درباره بررسی اثر لیپوزوم در رنگرزی کالاهای پشمی با رنگزاهای طبیعی اسپرک و روناس


پژوهش برای رشته های مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

مقدمه:

رنگرزی کالای پشمی با رنگزاهای طبیعی در روش معمول با استفاده از پیش دندانه ها و رنگزا انجام می شود. با توجه به شرایط رنگرزی که در دمای جوش انجام می گیرد استفاده از برخی مواد که سبب کاهش دمای رنگرزی می شوند، می تواند مناسب باشد. در این پروژه استفاده از لیپوزوم جهت کاهش دمای رنگرزی مورد بررسی قرار گرفته است.

لیپوزوم های چند جداره از لستین سویا با 75% فسفاتیدیل کولین به روش آبپوشانی تهیه شده و رفتار لیپوزوم ها در حمام رنگرزی کالای پشمی در دما، زمان و غلظت های متفاوت بررسی شده است. نمونه های پیش دندانه شده با سولفات آلومینیوم، با غلظت های مختلف 1%، 2%، 3% (owf%) لیپوزوم در دماهای 75 درجه سانتی گراد، 85 درجه سانتی گراد، 95 درجه سانتی گراد در مدت زمان 30 دقیقه عمل شده و در انتها رنگرزی با رنگزاهای طبیعی روناس و اسپرک در دماهای 75 درجه سانتی گراد، 85 درجه سانتی گراد و 95 درجه سانتی گراد در زمان های 30، 45 و 60 دقیقه انجام شده است.

نتایج نشان می دهد که در رنگرزی با رنگزای طبیعی روناس نمونه عمل شده با 2% لیپوزوم و سپس رنگرزی آن در 75 درجه سانتی گراد و به مدت 60 دقیقه K/S را بهتر می کند ولی در رنگزای اسپرک شدت رنگی در دمای 75 درجه سانتی گراد و زمان 60 دقیقه با غلظت (1%) بهینه شده است.

مدل مرکب مرکزی (CCD) برای طرح تجربی با سه متغیر دما، زمان و غلظت لیپوزوم در نتایج شدت رنگی به کار برده شده است و آنالیز آماری شرایط بهینه بدست آمده در نتایج تجربی را تایید می کند.

همچنین ثبات شستشویی، نوری و مالشی تر و خشک نمونه های رنگرزی شده با روناس و همچنین اسپرک آغشته به لیپوزوم تغییرات عمده ندارد.

نتایج جذب قطره نشان داده که آبگریزی نمونه های رنگرزی شده آغشته به لیپوزوم به دلیل پوشش سطح الیاف توسط فسفولیپدهای متلاشی شده از لیپوزوم ها بیشتر شده است.

SEM از منظر اثرات لیپوزوم و دندانه بر سطح پشمی مورد استفاده قرار گرفته است. نمونه های عمل شده با سولفات آلومینیوم به عنوان دندانه و عمل شده با لیپوزوم و در انتها رنگرزی شده با رنگزاهای طبیعی روناس و اسپرک از سطحی نایکنواخت تر نسبت به نمونه های خام برخوردارند.


مبلغ واقعی 8,000 تومان    10% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 7,200 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۰ شهریور ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 738

برچسب های مهم

جوبوک سایت مطمئن خرید و دانلود تحقیقات و مقالات ارزان نمونه سوالات پکیج مطالب آموزشی حراج تخفیف مقاله و تحقیق نرم افزار با هدف رضایت مشتری و افزایش فرهنگ کتابخوانی و علم تلگرام https://t.me/jobook

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما