خرید آنلاین تحقیق مقاله پاورپوینت کتاب و نرم افزار اندروید

فروشگاه اینترنتی جوبوک دانلود فروش خرید آنلاین اینترنتی تحقیق مقاله پاورپوینت نرم افزار اندروید و کتاب کلیه رشته ها فنی مهندسی علوم انسانی علوم پایه

تحقیق درباره سی و سه پل اصفهان


يکی از پلھای زيبا و جالبی که در دوران صفويه بر روی زاينده رود احداث شد سی و سه پل است اين پل در گذشته نامیده می شد (زيرا از اين طريق به جلفا که تازه « پل جلفا »نیز معروف « الله ورديخان » احداث شده بود می رسیدند). به است زيرا سردار مشھور شاه عباس اول که به ساختن اين پل مأمور گرديد به اين نام نامیده می شود.

اين پل که چھارباغ عباسی را به چھارباغ بالا متصل میکند قبلاًٌ ٤٠ چشمه داشته اما امروز بیش از سی و سه چشمه آن باقی نمانده است و بقیه آنھا مسدود شده اند. پل٧٥ متر عرض دارد و در زمره اولین آثاری / ٢٩٥ متر طول و ١٣است که شاه عباس اول دستور ساختن آن را داده است.

در طرفین پل معبر باريک مسقفی است که در سراسرطول پل ديده می شود. سی و سه پل دارای يک پیاده رو برای گردش در بالا و يک پیاده رو در پايین است. پیاده رو پايطن گذرگاه مسقفی است که میان پايه ھای مرکزی پل و به فاصله کمی از بستر رودخانه ايجاد شده است. از گفتنیھا دربارهيا « آبريزان » سی و سه پل اينکه در دوران صفويه جشن٣در کنار زاينده رود و در نزديکی اين پل برگزار می « آبريزکان »شده است. در اين جشن که در سیزده تیرماه ھر سال برگزارمیشد مردم با پاشیدن آب و گلاب به روی يکديگر در اين مراسم شرکت می کرده اند.

و......... با تخفیف ویژه


مبلغ واقعی 3,000 تومان    5% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 2,850 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 562

برچسب های مهم

جوبوک سایت مطمئن خرید و دانلود تحقیقات و مقالات ارزان نمونه سوالات پکیج مطالب آموزشی حراج تخفیف مقاله و تحقیق نرم افزار با هدف رضایت مشتری و افزایش فرهنگ کتابخوانی و علم تلگرام https://t.me/jobook
" فروشگاهی از 4KIA "

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما